Zdrowe zęby. Kilka porad - Dla stomatologów

dobry dentysta cieszyn

Jak przekonać do siebie pacjentów?

W związku z olbrzymią konkurencją wśród dentystów każdy z nich próbuje przekonać potencjalnych pacjentów do wybrania swoich usług. Trzeba przyznać, że usługi stomatologiczne należą do dość drogich, szczególnie w przypadku, g

Zdrowe zęby. Kilka porad - Dla stomatologów dobry dentysta cieszyn
dy trzeba odbyć wiele wizyt, wobec czego wielu pacjentów daje się namówić na atrakcyjne rabaty udzielane przez dentystów. Są one udzielane na przykład podczas wyboru rejestracji przez Internet lub zdecydowania się na leczenie długoterminowe. Zwykle nie są to rabaty znaczące w przypadku małych sum, ale ich odbiór przez potencjalnych klientów jest bardzo pozytywny i tego typu promocje są coraz częściej obecne na rynku stomatologicznym.

Trzeba przyznać, że chirurgia stomatologiczna należy do jednych z najtrudniejszych dziedzin stomatologii. Jama ustna jest to mały obszar, a przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów w tym miejscu i przede wszystkim ich powodzenie może mieć ogromny wpływ na późniejsze życie pacjenta. Nic więc dziwnego, że wiele osób obawia się takich zabiegów. Do najpopularniejszych działań w tym zakresie należy z pewnością usuwanie tak zwanych zębów mądrości, które często powodują zmiany zgryzu niekorzystne dla pacjenta. Do innych popularnych zabiegów chirurgicznych w stomatologii należy także leczenie nowotworów jamy ustnej i tym podobne.


Profilaktyka jamy ustnej

Profilaktyka jest lepsza od leczenia. Dlatego warto dbać o swoją jamę ustną i chodzić regularnie na kontrole stomatologiczne. Zaleca się przychodzić z wizytą do dentysty przynajmniej raz na rok, optymalnie co 6 miesięcy. Taka częstotliwość pozwoli na szybką reakcję w razie problemów.

Czasami pojawiają się małe ubytki w zębach wynikające z nieodpowiedniej higieny jamy ustnej. Przy regularnej kontroli dentysta szybko zauważy taki ubytek i go załata za ułamek kosztów pełnego leczenie zęba. Bo trzeba pamiętać, że ból zęba oznacza poważny ubytek, który czasami może oznaczać utratę tego zęba.


próchnica - definicja

bakteryjna choroba zakaźna tkanek twardych zęba objawiająca się demineralizacją substancji nieorganicznych i następnie proteolizą substancji organicznych z powodu działania kwasów wytworzonych przez bakterie w płytce nazębnej w wyniku metabolizmu cukrów pochodzenia zewnątrz- i wewnątrzustrojowego.

Głównymi bakteriami odpowiedzialnymi za rozwój próchnicy są L. acidophilus oraz paciorkowce, a z nich najważniejsze to Streptococcus mutans. Inne próchnicotwórcze bakterie to: S. salivarius, S. mitis, S. sanguinis, S. faecalis. Bakterie te są zdolne do zainicjowania procesu próchnicowego, poprzez wytwarzanie kwasów w wyniku metabolizowania cukrów (głównie kwas mlekowy). Zakwaszone środowisko (pH poniżej 5,5) sprzyja demineralizacji szkliwa.

Ponadto bakterie te uczestniczą w powstawaniu płytki nazębnej. Stanowi ona doskonałe środowisko dla rozwoju bakterii pierwotnie tlenowych, a z czasem względnie beztlenowych.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%B3chnica_z%C4%99b%C3%B3w